Ίδρυση - Καταστατικό ΟΡΦΕΑ

User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

Προς το παρόν έχουμε:

jorg 80
nspachis 100
Ρέστα από καφέ 30
Dimitris K 50
Thiseos2002 50
Grissino 47 (50-3 τα έξοδα που αφαίρεσε η τράπεζα)
VLN 50
reanimator 50
βαρουχιξ 60
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
petropoulos kostas
Community Hero
Posts: 4922
Joined: Fri Dec 24, 2010 5:38 am
Location: Νέα Σμύρνη

Post by petropoulos kostas »

Αύριο καταθέτω τα δικά μου
και του Αποστόλη που μου τα έχει δώσει
ο άνθρωπος απο την ημέρα της πίτας
αλλά είμαι αχαΐρευτος.
- "Πότε θα 'ρθούνε καινούργιοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε τη βλακεία στην τελευταία της κατοικία;" απο την Ελλαδογραφία του Χατζιδακι

-Ο καλύτερος τρόπος για να πεις κάτι, είναι να το κάνεις " Jose Marti"
User avatar
Grissino
Community Hero
Posts: 2211
Joined: Fri Dec 24, 2010 3:00 pm

Post by Grissino »

από την τράπεζά μου πάντως έχουν φύγει!
User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

grissino wrote:από την τράπεζά μου πάντως έχουν φύγει!

σου έστειλα pm
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
User avatar
vln
Community Hero
Posts: 2280
Joined: Wed Dec 22, 2010 10:43 am

Post by vln »

αυριο ή μεθαυριο καταθετω κι εγω!
Όσο μας θεωρείτε πεθαμένους
τόσο θα σκάβετε τον λάκκο σας !
petropoulos kostas
Community Hero
Posts: 4922
Joined: Fri Dec 24, 2010 5:38 am
Location: Νέα Σμύρνη

Post by petropoulos kostas »

Σήμερα δόθηκε το τελικό κείμενο του καταστατικού και το Πρακτικό σύστασης του Ορφέα στη δικηγόρο Βάσω Ευαγγέλου. Σύντομα θα με ενημερώσει για τυχόν μικρολεπτομέρειες που ίσως χρειαστεί να αλλαχτούν και βέβαια με τη σειρά μου θα σας ενημερώνω.
Το μόνο θέμα που είχαμε αφήσει σε εκκρεμότητα και είναι πιο "σοβαρό" είναι κάτι που στις προηγούμενες συζητήσεις είχαν διατυπωθεί κάποιες αμφιβολίες για το αν χρειάζεται η αναφορά στο νόμο περι αθλητισμού (2725/1999), άσχετα αν προσδιορίζεται και περιγράφεται η σχέση μας με τον αθλητισμό και βέβαια με τον Πανιώνιο. Η πρώτη της εκτίμηση είναι οτι μπορούμε να το αποφύγουμε, οπότε και δε μπλέκουμε σε διαδικασίες που δυσκολεύουν τη σύσταση ενός σωματείου τέτοιου.
Πάντως οι χρόνοι των διαδικασιών για την ολοκλήρωση ενός συλλόγου είναι "απογοητευτικοί", μπορεί να φτάσουμε και το εξάμηνο.
Επίσης να ενημερώσω οτι δόθηκε εναντι των εξόδων το ποσό των 400€.

Μπορούμε λοιπόν να ξεκινήσουμε και να δούμε πότε μπορούμε να κάνουμε την πρώτη μας συνέλευση-συνεύρεση και που. Η προτρέχω??
- "Πότε θα 'ρθούνε καινούργιοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε τη βλακεία στην τελευταία της κατοικία;" απο την Ελλαδογραφία του Χατζιδακι

-Ο καλύτερος τρόπος για να πεις κάτι, είναι να το κάνεις " Jose Marti"
User avatar
PanosT
Community Hero
Posts: 1734
Joined: Thu Dec 23, 2010 5:36 pm

Post by PanosT »

petropoulos kostas wrote:σήμερα δόθηκε το τελικό κείμενο του καταστατικού και το πρακτικό σύστασης του ορφέα στη δικηγόρο βάσω ευαγγέλου. σύντομα θα με ενημερώσει για τυχόν μικρολεπτομέρειες που ίσως χρειαστεί να αλλαχτούν και βέβαια με τη σειρά μου θα σας ενημερώνω.
το μόνο θέμα που είχαμε αφήσει σε εκκρεμότητα και είναι πιο "σοβαρό" είναι κάτι που στις προηγούμενες συζητήσεις είχαν διατυπωθεί κάποιες αμφιβολίες για το αν χρειάζεται η αναφορά στο νόμο περι αθλητισμού (2725/1999), άσχετα αν προσδιορίζεται και περιγράφεται η σχέση μας με τον αθλητισμό και βέβαια με τον πανιώνιο. η πρώτη της εκτίμηση είναι οτι μπορούμε να το αποφύγουμε, οπότε και δε μπλέκουμε σε διαδικασίες που δυσκολεύουν τη σύσταση ενός σωματείου τέτοιου.
πάντως οι χρόνοι των διαδικασιών για την ολοκλήρωση ενός συλλόγου είναι "απογοητευτικοί", μπορεί να φτάσουμε και το εξάμηνο.
επίσης να ενημερώσω οτι δόθηκε εναντι των εξόδων το ποσό των 400€.

μπορούμε λοιπόν να ξεκινήσουμε και να δούμε πότε μπορούμε να κάνουμε την πρώτη μας συνέλευση-συνεύρεση και που. η προτρέχω??

h καθυστέρηση που φαίνεται ότι θα έχει η νομιμοποίηση του συλλόγου δεν είναι πρόβλημα στις δραστηριότητες του (συνελεύσεις, εκδηλώσεις, συζητήσεις) όσο δεν υπάρχει οικονομική εμπλοκή.
το πρόβλημα είναι στην εφημερίδα, που χωρίς νομιμοποίηση δεν μπορούμε να λύσουμε το ζήτημα της διανομής και του ξεμπλοκαρίσματος των επιταγών.
ζητείται λύση!
petropoulos kostas
Community Hero
Posts: 4922
Joined: Fri Dec 24, 2010 5:38 am
Location: Νέα Σμύρνη

Post by petropoulos kostas »

Αφου ο ΠΚ είναι το υιοθετημένο παιδί του Ορφέα
και αφού υπάρχουν θέματα να στίψουμε το κεφάλι μας
και αφού περνάμε και καλά όποτε βρισκόμαστε
ας ορίσουμε μια μέρα και μέρος
- "Πότε θα 'ρθούνε καινούργιοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε τη βλακεία στην τελευταία της κατοικία;" απο την Ελλαδογραφία του Χατζιδακι

-Ο καλύτερος τρόπος για να πεις κάτι, είναι να το κάνεις " Jose Marti"
User avatar
Apostolo-Makr
Senior Member
Posts: 532
Joined: Sat Dec 25, 2010 1:56 am

Post by Apostolo-Makr »

petropoulos kostas wrote:Αφου ο ΠΚ είναι το υιοθετημένο παιδί του Ορφέα
και αφού υπάρχουν θέματα να στίψουμε το κεφάλι μας
και αφού περνάμε και καλά όποτε βρισκόμαστε
ας ορίσουμε μια μέρα και μέρος
Έτσι είναι, σωστά τοποθετείται ο Κώστας και επειδή το'' Άρωμα'' έχει Πανιώνια ατμόσφαιρα δεν είναι άσχημα να ξαναβρεθούμε εκεί.
User avatar
vln
Community Hero
Posts: 2280
Joined: Wed Dec 22, 2010 10:43 am

Post by vln »

κατεθεσα κι εγω σημερα 50 ευρώ.
ας επιβεβαιωσει καποιος.
Post Reply