Δράσεις ΟΡΦΕΑ 1890

User avatar
vln
Community Hero
Posts: 2280
Joined: Wed Dec 22, 2010 10:43 am

Post by vln »

Πανο,πατε καλα?εγω δινω και 50€ για λιγες σφαλιαρες στον κιντη!εχω και κατι αλλα φιλαρακια που νομιζω πως ενδιαφερονται..
Όσο μας θεωρείτε πεθαμένους
τόσο θα σκάβετε τον λάκκο σας !
User avatar
PanosT
Community Hero
Posts: 1730
Joined: Thu Dec 23, 2010 5:36 pm

Post by PanosT »

έχω την εντύπωση πως αν γίνει καλό προμόσιον μπορούμε να λύσουμε το οικονομικό πρόβλημα της ομάδας
User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

apostolo-makr wrote:μετά την κουβέντα που είχαμε χθες στον πρωινό προς μεσημεριανό μας καφέ στο άρωμα, έφτιαξα ένα προσχέδιο ανακοίνωσης.

[attach]200[/attach]

καλησπέρα κι από μένα.

μόλις είδα το κείμενο. πολύ καλό αποστόλη ευχαριστούμε.

έχω όμως μια ερώτηση σχετικά με τη θεματολογία. σαν ορφέας δέν θα έπρεπε μέσα από τη θεματολογία της συζήτησης ζητήσουμε από τους εισηγητές να δώσουν και λίγο έμφαση στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο/υποδομές.

θέλω να πω ότι θα παρουσιαστεί το ffp της uefa. θα μπορούσαν οι/ο εισηγητής να πει και τη γνώμη του για το πως τα ερασιτεχνικά τμήματα ποδοσφαίρου μπορούν να παίξουν ρόλο σε αυτή την εξέλιξη? έχουν ρόλο? ποιός είναι αυτός? ποιά θα πρέπει να είναι η σχέση τους με την παε? κλπ

δεν ξέρω αν με πιάνετε.

υ.γ. αν το κείμενο είναι το τελικό πείτε μου αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να δοκιμάσω επαφή στην επο.
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
D.Michailidis
Senior Member
Posts: 485
Joined: Tue Jan 11, 2011 6:01 pm

Post by D.Michailidis »

vln wrote:Πανο,πατε καλα?εγω δινω και 50€ για λιγες σφαλιαρες στον κιντη!εχω και κατι αλλα φιλαρακια που νομιζω πως ενδιαφερονται..
Αν ξέρεις τένις είναι εύκολο , θα σου πω εγώ τον τόπο και δεν θα σου στοιχίσει τίποτα !! Αν δεν ξέρεις θα σου στοιχίσουν τα μαθήματα .
User avatar
Apostolo-Makr
Senior Member
Posts: 532
Joined: Sat Dec 25, 2010 1:56 am

Post by Apostolo-Makr »

Σχετικά με την ανακοίνωση την διόρθωσα με βάση τις παρατηρήσεις του Κώστα όσον άφορα τα bullets όποιος μπορεί να αποδόσει καλύτερα την μεταφράση τους ας το κάνει τα πήρα από το παρακάτω κέιμενο

UEFA's Executive Committee unanimously approved a financial fair play concept for the game's well-being in September 2009. The concept has also been supported by the entire football family, with its principal objectives being:

• to introduce more discipline and rationality in club football finances;
• to decrease pressure on salaries and transfer fees and limit inflationary effect;
• to encourage clubs to compete with(in) their revenues;
• to encourage long-term investments in the youth sector and infrastructure;
• to protect the long-term viability of European club football;
• to ensure clubs settle their liabilities on a timely basis.
Attachments

[The extension doc has been deactivated and can no longer be displayed.]

petropoulos kostas
Community Hero
Posts: 4915
Joined: Fri Dec 24, 2010 5:38 am
Location: Νέα Σμύρνη

Post by petropoulos kostas »

D.Michailidis wrote:Αν ξέρεις τένις είναι εύκολο , θα σου πω εγώ τον τόπο και δεν θα σου στοιχίσει τίποτα !! Αν δεν ξέρεις θα σου στοιχίσουν τα μαθήματα .

Περιττό να σου θυμίσω τις εποχές που σήκωνα την ελλάδα στις πλάτες μου χτυπώντας με το μπαλάκι μου τη ρακέτα, οπότε περιμένω σε πμ τα στοιχεία του Γιώργου

Image
- "Πότε θα 'ρθούνε καινούργιοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε τη βλακεία στην τελευταία της κατοικία;" απο την Ελλαδογραφία του Χατζιδακι

-Ο καλύτερος τρόπος για να πεις κάτι, είναι να το κάνεις " Jose Marti"
User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

Apostolo-Makr wrote:Σχετικά με την ανακοίνωση την διόρθωσα με βάση τις παρατηρήσεις του Κώστα όσον άφορα τα bullets όποιος μπορεί να αποδόσει καλύτερα την μεταφράση τους ας το κάνει τα πήρα από το παρακάτω κέιμενο

UEFA's Executive Committee unanimously approved a financial fair play concept for the game's well-being in September 2009. The concept has also been supported by the entire football family, with its principal objectives being:

• to introduce more discipline and rationality in club football finances;
• to decrease pressure on salaries and transfer fees and limit inflationary effect;
• to encourage clubs to compete with(in) their revenues;
• to encourage long-term investments in the youth sector and infrastructure;
• to protect the long-term viability of European club football;
• to ensure clubs settle their liabilities on a timely basis.

Αποστόλη έκανα κάποιες παρεμβάσεις στα 4 τελευταία bullets.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Μήπως θα ήταν ωραίο να ζητήσουμε από τους/τον εισηγητή να κάνει μια προσπάθεια ανάλυσης για το τι θα σημαίνει η εφαρμογή του FFP στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο??

Θέλω να πω ότι ωραίο είναι να μας παρουσιάσουν το τι σημαίνει το FFP και ποιές είναι οι προϋποθέσεις για να ενταχτείς σε αυτό αλλά δεν θα έπρεπε να εξετάσουμε και τις επιπτώσεις του (αν υπάρχουν) και στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο??

[ATTACH]204[/ATTACH]
Attachments

[The extension doc has been deactivated and can no longer be displayed.]

Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
User avatar
βαρουχιξ
Principal
Posts: 1019
Joined: Tue Dec 21, 2010 10:15 pm

Post by βαρουχιξ »

είχαμε κανα νεοτερο με το πανελ και τον χωρο ?

για τα newsleters εχω ετοιμο λογαριασμο για μαζικη αποστολή όταν χρειαστεί....
η ορθογραφία είναι κάτι που με κατέχει και το κατέχω, όπως και η λογιστική, για αυτό από εδώ και πέρα αυτοπροτείνομαι να συγγράφω εγώ τις επιστολές και τα κείμενα ... ραντεβού στις πλάγιες γραμμές .
User avatar
βαρουχιξ
Principal
Posts: 1019
Joined: Tue Dec 21, 2010 10:15 pm

Post by βαρουχιξ »

πρόταση :

να ανοίξουμε ένα Paypal λογαριασμό για ενίσχυση του ερασιτέχνη .

2) βγάζουμε μπλουζάκια όπου τα κέρδη πάνε στο βόλλευ - πασκετ - κτλ ...


τι λέτε ???
η ορθογραφία είναι κάτι που με κατέχει και το κατέχω, όπως και η λογιστική, για αυτό από εδώ και πέρα αυτοπροτείνομαι να συγγράφω εγώ τις επιστολές και τα κείμενα ... ραντεβού στις πλάγιες γραμμές .
User avatar
Christos3
Community Hero
Posts: 2089
Joined: Wed Dec 22, 2010 5:00 pm

Post by Christos3 »

Καλή ιδέα,
ιδιαίτερα όταν πρόκειται για καινούρια αθλήματα όπως το πάσκετ αρκεί φυσικά να μας το εξηγήσεις
Πάντα πρωτοπόρος ο Βαρουχίξ!!
(το καλή ιδέα δεν το έγραψα για πλάκα)
<<..Καταλάβετέ το. Είμαστε μποέμ και πολύ μεγάλοι για την μιζέρια της κλίκας σας. Πάρτε κύπελλα, πρωταθλήματα, χρυσά μετάλλια ντόπας, βραβεύσεις, ευρωπαϊκά ότι ξεπλένει κατά κάποιο τρόπο τον ακόρεστο μικροαστισμό σας και αφήστε μας στην γλυκιά ρέκλα των ονείρων μας. Μέχρι να βρούμε ουρανό… Πανιωνάρα μου..>
Post Reply