ΘΕΜΑΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

User avatar
reanimator
Principal
Posts: 1824
Joined: Tue Dec 21, 2010 8:41 pm
Location: Λονδίνο
Contact:

ΘΕΜΑΤΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

Post by reanimator »

hi all,

εδώ συζητάμε θέματα οργάνωσης του panionios community με την ευρύτερη έννοια.
User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

Οπότε μπορούμε απ΄ευθείας να αξιολογήσουμε εδώ την ανακοίνωση που θέλουμε να βγάλουμε για το άνοιγμα του panionios-community.gr

Λοιπόν παιδιά προτείνω μια από τις δυο παρακάτω λύσεις για την ανακοινωση στο φόρουμ στην εφημερίδα κι όπου αλλού θέλουμε. Δείτε το, αν θέλετε κάνετε διορθώσεις/προτάσεις/αλλαγές και πείτε μου ποιο θα θέλατε να ποστάρω στο παλιό φόρουμ. Πάνο, χρησιμοποιείστε ότι θέλετε για την ανακοίνωση στο site της ΠΑΕ και στον ΠΚ. Πότε θέλετε να το ποστάρω στο παλιό φόρουμ?

1. Λιτή ανακοίνωση:
"Μετά την ανακοίνωση κλεισίματος του "Panionios.net" ενημερώνουμε τους φιλάθλους της ομάδας μας ότι θα συνεχίσουμε να συζητάμε ηλεκτρονικά στο νέο χώρο www.panionios-community.gr"

2. Περιεκτική ανακοίνωση:
Μετά την ανακοίνωση κλεισίματος του "Panionios.net" και θεωρώντας ότι πρέπει να συνεχίσει να υπάρχει ένας χώρος ανταλλαγής απόψεων για τους φιλάθλους της αγαπημένης μας ομάδας ανακοινώνουμε τη δημιουργία του panionios-community.gr. To panionios-community.gr φιλοδοξεί να συγκεντρώσει σε έναν χώρο στο διαδίκτυο τους φιλάθλους του Πανιωνίου από την Ελλάδα και το εξωτερικό με σκοπό:

1.Να προωθεί και να εξαπλωνει την Πανιώνια ιδέα, ιστορία και κουλτούρα στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, με τη διαρκή διεύρυνση του αριθµού των Μελών του και την ουσιαστική προώθηση του φίλαθλου πνεύµατος όπως αρµόζει στις ρίζες, τις καταβολές και την κουλτούρα του Π.Γ.Σ.Σ.
2.Να προωθεί την εξάπλωση του Αθλητισμού υποστηρίζοντας (υλικά και ηθικά) τα ερασιτεχνικά και επαγγελματικά τμήματα του Πανιώνιου Γυμναστικού Συλλόγου
3.τη δηµιουργία ενός αυτόνοµου φορέα παραγωγής ιδεών (think tank), διαλόγου, έκφρασης, ενηµέρωσης και δράσης όλων των φίλων του Π.Γ.Σ.Σ. για την ανάπτυξη του κοινού του συλλόγου και στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
4.τη διάδοση του fair play (ευ αγωνίζεσθαι) και η καταπολέµηση της βίας και του ρατσισµού και οποιασδήποτε διάκρισης στον αθλητισµό µέσω της διαρκούς επιµόρφωσης των µελών του και της ανάπτυξης πνεύµατος ευθύνης και αλληλεγγύης µεταξύ τους.

Το panionios-community.gr δεν έχει σκοπό να υποκαταστήσει τους συνδέσμους φιλάθλων που δραστηριοποιούνται γύρω από τον Πανιώνιο Γυμναστικό Σύλλογο Σμύρνης (Π.Γ.Σ.Σ.), αλλά κυρίως να καταδείξει την αναγκαιότητα για μια ευρεία συλλογική προσπάθεια με σκοπό να προωθήσει την ιστορία του Πανιωνίου, την Πανιώνια διαφορετικότητα και την ανάπτυξη του υγιούς φίλαθλου πνεύματος.
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
User avatar
Dimitris K.
Senior Member
Posts: 509
Joined: Tue Dec 21, 2010 11:12 pm
Location: Nea Smyrni

Post by Dimitris K. »

Μηπως Νικο μπορεις να κανεις την λιτη λιγο πιο γεμάτη, αναφέροντας οτι μέλη του παλιου φορουμ δημιουργουν ενα νεο χωρο επικοινωνιας, λόγω του κλεισιματος του Panionios.net ? Τι λέτε οι υπόλοιποι ?
The few, the proud, the Panthers.
User avatar
vln
Community Hero
Posts: 2280
Joined: Wed Dec 22, 2010 10:43 am

Post by vln »

εμενα προσωπικα η 2η μου φαινεται αρκετα επισημη και την προτιμω για παε κ πανιωνιο κοσμο.
την 1η θα την ηθελα για το παλιο
User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

ΟΚ! Πείτε μου πότε θέλετε να τη βάλω στο panionios.net. Το πρωί δεν μπορώ από το γραφείο γιατί δεν έχω πρόσβαση αλλά μπορώ μετά τις 14:00 σήμερα γιατί έχουμε ημιαργία.

Ή μήπως προτιμάτε άλλη μέρα?

Εγώ προτείνω να γίνει άμεσα.
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
User avatar
vln
Community Hero
Posts: 2280
Joined: Wed Dec 22, 2010 10:43 am

Post by vln »

εννοειται αμεσα!
User avatar
thiseos2002
Principal
Posts: 1108
Joined: Fri Dec 24, 2010 8:21 am

Post by thiseos2002 »

η περιεκτικη ειναι εξαιρετικη !!!!!

well done Νικο
User avatar
paniwnia
Senior Member
Posts: 255
Joined: Fri Dec 24, 2010 12:19 am
Location: Κουκάκι

Post by paniwnia »

Dimitris K. wrote:Μηπως Νικο μπορεις να κανεις την λιτη λιγο πιο γεμάτη, αναφέροντας οτι μέλη του παλιου φορουμ δημιουργουν ενα νεο χωρο επικοινωνιας, λόγω του κλεισιματος του Panionios.net ? Τι λέτε οι υπόλοιποι ?

νομίζω ότι αφού αναφέρει "θα συνεχίσουμε να συζητάμε" εννοείται ότι είμαστε παλιά μέλη, χωρίς να διαφωνώ με την εκδοχή να είναι και πιο ξεκάθαρο.

Και οι δύο καλές μου φαίνονται πάντως!
User avatar
Christos3
Community Hero
Posts: 2089
Joined: Wed Dec 22, 2010 5:00 pm

Post by Christos3 »

Νίκο ας μπει και σήμερα με δεδομένο ότι πολύς κόσμος θα φύγει για γιορτές και όταν γυρίζει το panionios.net δεν υπάρχει.
και οι δύο ''κατηγορίες'' είναι μια χαρά.
Σίγουρα η 2η είναι πολύ καλή για να μπεί και στα site του Πανιωνίου
Νομίζω το νόημα είναι το ίδιο.
Ας συνεχίσουμε την ενημέρωση-διάδωση και προσωπικά και με pm στο παλιό φόρουμ πάντως.

Επίσης αν έχει κάποιος επαφή με Πανιώνια blogs να ζητήσουμε να βάλουμε link
Για παράδειγμα το blog των Ιώνων το έχει βάλει.
<<..Καταλάβετέ το. Είμαστε μποέμ και πολύ μεγάλοι για την μιζέρια της κλίκας σας. Πάρτε κύπελλα, πρωταθλήματα, χρυσά μετάλλια ντόπας, βραβεύσεις, ευρωπαϊκά ότι ξεπλένει κατά κάποιο τρόπο τον ακόρεστο μικροαστισμό σας και αφήστε μας στην γλυκιά ρέκλα των ονείρων μας. Μέχρι να βρούμε ουρανό… Πανιωνάρα μου..>
User avatar
nspachis
Community Hero
Posts: 3997
Joined: Wed Dec 22, 2010 9:02 pm

Post by nspachis »

Προσπάθησω να μπω στο panionios.net να βάλω την ανακοίνωση αλλά δεν μπορώ.

Ξέρει κανείς κάτι? ή μόνο εγώ έχω το πρόβλημα?
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it.
Post Reply